Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou nejoblíbenější metodou pořízení bazénu, a to především díky relativně jednoduché montáži a cenové dostupnosti. Pro postavení nadzemního bazénu většinou postačí několik tisíc až desítek tisíc Korun v závislosti na rozměru a použitým materiálu. Narozdíl od zapuštěných bazénů není třeba provádět žádně výkopové práce nebo úpravy terénu.

Nadzemní bazény se dělí předvším na dva druhy, a to na bazény plechové nebo bazény nafukovací. Plechové bazény jsou pokryty PVC vrstvou nebo fólií která je z vnitřní strany často měkččí, za účleme zvýšení komfortu. Co se tvaru a rozměru týče, tak se na trhu nabízí bazény nejrůznějších tvarů, a je jen na Vás jaký si vyberete. Minimální rozměr bazénu který ve kterém se dá pohodlně plavat je však cca. 8 x 3 x 1.3m, kde 8 metrů je délka, 3 metry je šířka, a 1.3 metrů je hloubka.

Umístění nadzemních bazénů může být velmi variabilní, jelikož se velmi jednoduše přemísti. Na paměti byste ale stále měli mít několik pravidel kterých byste se měli držet při výběru správného umístění na Vaší zahradě. Především by měl být bazén umístěn na vodorovně ploše, na které nejsou travní drny a jiné porosty. Za účelem ochrany samotného bazénu by pod bazén též měla být umístěna originální bazénová podložka. Ostatní způsboby ochrany a doplňky k nadzemním bnazénům jsou popsány zde.

Sekačky

Vybavujete si zahradu na léto? Možná Vás bude zajímat informace ohledně zahradních sekaček.

Navigace